Футбол і Америка

До сих пір багато хто вважає, що футбол (soccer) далекий від Сполучених Штатів, і що там він не популярний, не цікавий більшості, та й взагалі не футбольна це країна.
Треба сказати, що уявлення ці давно застаріли, і статистика говорить про зворотне. Кількість американців, що займаються футболом, в 2017 році склало майже 15,8 млн.осіб. За швидкістю зростання кількості учасників це другий вид спорту в країні після лакроссу. А за популярністю серед глядачів він займає третє місце після американського футболу та баскетболу, обігнавши в 2017 році бейсбол!
Причому, що цікаво, кількість чоловіків і жінок / хлопчиків і дівчаток, що грають в футбол, приблизно дорівнює. І це серйозно відрізняє футбол в Америці від інших країн. Жіноча збірна країни тричі (!) ставала чемпіоном світу.
Як і будь-який спорт в Америці, футбол - це прибутковий бізнес. Найприбутковішим клубом Major League Soccer (MLS) є The LA Galaxy, той самий, в якому зараз грає Златан Ібрагімович. До речі, зарплатня самого Златана далеко не найвища в Лізі, він навіть не в першій десятці.
На дуже високому рівні знаходиться й футзал. Кількість футзальних гравців становить понад 5 млн. У головній футзальній лізі країни - Major League Futsal USA - 35 чоловічих і 9 жіночих команд. І грають там нашим улюбленим профутзальним м'ячем - MITRE Pro Futsal