Різниця між хокеєм на траві й індорхокеєм

Сьогодні ми хочемо розповісти вам про різницю між хокеєм на траві (outdoor) й індорхокеєм (indoor).

 Найочевидніша відмінність полягає в тому, що в індорхокей грають в приміщенні. А це означає, що є різниця в покритті, на якому грають. У outdoor хокей грають на натуральному трав'яному або штучному газоні. У indoor хокей - на дерев'яному, вініловій підлозі або лінолеумі. Розміри поля суттєво відрізняються.

Розмір поля для хокею на траві 91.4 * 55 м, для індорхокею 40 * 20м (допускаються варіації від 18 до 22м в ширину і від 36 до 44м в довжину).

 Кількість гравців в команді з хокею на траві 11 осіб: 10 польових гравців і воротар. В індорхокеї 6 гравців у команді: 5 польових і воротар. У outdoor зазвичай на полі три-чотири нападники, троє півзахисників і, відповідно, троє або четверо захисників. Але позиційне співвідношення гравців на полі може бути і іншим, наприклад, 5-3-2 (нападники-півзахисники-захисники). В indoor позиції розподілені наступним чином: два нападника, один півзахисник, два захисника.

 Істотні відмінності в правилах наступні:

- В індорхокеї дозволений відскік від бортику, тобто гравець може використовувати такий відскок для передачі м'яча.

-У хокеї на траві дозволено перекидати м'яч через ключку суперника. У той час як в індохокеї будь-які підйоми м'яча заборонені; виняток становить тільки підкидання у момент атаки воріт.

Є відмінність у правилах забивання кутового штрафного. Правилами хокею на траві встановлюється, що не більше п'яти захисників, включаючи воротаря команди що захищається (якщо є), можуть перебувати за лицьовою лінією, всі інші гравці команди що захищається повинні знаходитися за центральною лінією під час виконання кутового. В індорхокеї такого правила немає.

Правилами обох ігор забороняється навмисно торкатися руками, відштовхувати суперника, чіпляти його за ключку або одяг. Гравці також не повинні зупиняти, відбивати, рухати, хапати, кидати або нести м'яч будь-якою частиною тіла.

Що стосується інвентарю та екіпіровки, то тут є відмінності в характеристиках використовуваних ключок. Ключки для індорхокею трохи легші, а гак у них тонкіший. Великі розміри поля для outdoor хокею обумовлюють необхідність в довгих передачах і сильних ударах ключкою, які як раз і можливі за рахунок більшого гаку.

В індорхокеї важливіше швидкість передачі і контроль м'яча, а не сила удару. Тому тут затребувані легкі ключки, якими простіше управляти. Ключки в обох випадках можуть бути як композитними, так і дерев'яними, але з посиленим гаком. М'ячі для хокею на траві і індорхокею не відрізняються за  вимогами. Решта предметів екіпіровки і захисту також однакові для обох ігор.

Очевидно, що в цілому хокей на траві й iндорхокей дуже схожі. І часто ті, хто в літній сезон грають в хокей просто неба, взимку грають у приміщенні. Вважається, що через менший розмір поля індорхокей є більш динамічною грою. Численні фахівці навіть радять грати в індорхокей для поліпшення навичок володіння ключкою й бачення поля. Отже, якщо ви вже граєте в одну з цих ігор, то переключитися на іншу для вас не створить великих труднощів.