Традиції реґбі

Реґбі - один з тих видів спорту, де високо цінуються традиції. Уявіть тільки, всі стартові матчі всіх чемпіонатів світу з реґбі відкриваються звуком одного і того ж свистку! Його називають свисток «Джила Еванса», на ім’я валлійського судді, який використовував його у 1905 році в історичному матчі Англії і Нової Зеландії, під час першого європейського турне All Blacks. Пізніше саме цей свисток використовували у фінальному матчі Олімпійських ігор 1924 року в Парижі. А ще через рік валлійський суддя Альберт Фріфі, використавши цей же свисток, вперше видалив з поля гравця в тестовому матчі! Так що сміливо можна називати цю невелику штучку справжнім артефактом історії реґбі. Зараз він зберігається в Новозеландському музеї реґбі, але раз в чотири роки його традиційно використовують.

 

Є ще один відомий атрибут в історії реґбі - флорин (монета) Фріфі. Його історія пов'язана з ще однією визначноюгрою. Це був 1925 рік, капітани збірних Англії та Новій Зеландії і суддя Альберт Фріфі (так, це той самий Альберт Фріфі) вийшли на поле для попереднього розіграшу, але тут з'ясувалося, що ні у кого з них немає монети. На щастя, швидко допоміг вийти зі скрутного становища уболівальник Нової Зеландії Гектор Грей, який вибіг на поле і дав судді флорин. Розіграш був проведений, а монету повернули Грею. Після гри (в якій, до речі, перемогла його команда) він вигравірував на цій монеті символи збірних - троянду (Англія) з одного боку і перо (Нова Зеландія) з іншого. У 1973 році Грей подарував монету Новозеландському музею реґбі. З 1987 року флорин Фріфі поряд зі свистком Джила Еванса використовують в розіграшах відкриваючих ігор чемпіонатів світу.

 

Таке шанобливе, навіть тремптливе ставлення до традицій та історії своєї гри з боку реґбійної спільноти просто не може не захоплювати! :-)